Sort by

Chris Evangelista has logged 21 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Edit this entry