• 8th Annual On Cinema Oscar Special

  • Cher & the Loneliest Elephant

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Chaos Walking

  • Me You Madness

    ★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

  • All Light, Everywhere

  • Cusp

  • Strawberry Mansion

  • Cryptozoo

  • Censor

  • Bobbleheads: The Movie

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • A Wrestling Christmas Miracle

    ½

  • Mank

    ★★½

  • In the Air Tonight

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Empty Man

  • Lost Course

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Lovers Rock

  • This Is Paris

  • Nomadland

  • The Inheritance

  • MLK/FBI

  • City Hall

  • The War with Grandpa

  • Tenet

  • Fatal Affair

  • Da 5 Bloods

  • Wife of a Spy

  • I've Been Afraid

  • Out of Shadows

  • The Secret of Karma

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★½

  • Days

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • Siberia

  • Gunda

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Street Survivors: The True Story of the Lynyrd Skynyrd Plane Crash

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Tesla

    ★★½

  • Minari

  • Welcome to Chechnya

  • Spaceship Earth

  • Omniboat: A Fast Boat Fantasia

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Assassin 33 A.D.

    ★★★½

  • Time

  • The New Pope

  • Underwater

    ★½

  • Cheer

  • The Last Big Save

    ½

  • Inspector Ike

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★★

  • Where In The Hell Is The Lavender House: The Longmont Potion Castle Story