Colin has logged 47 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ghostbox Cowboy

Ghostbox Cowboy

2018
×
Edit this entry  
30
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
Edit this entry  
29
The Passenger

The Passenger

1975
×
Edit this entry  
29
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
Edit this entry  
28
Hill of Freedom

Hill of Freedom

2014
×
Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Reds

Reds

1981
×
Edit this entry  
26
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Governor Gabbi

Governor Gabbi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Me You Madness

Me You Madness

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Predator 2

Predator 2

1990
×
Edit this entry  
23
Antigone

Antigone

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lost Course

Lost Course

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Duvidha

Duvidha

1973
×
Edit this entry  
22
Sinofuturism (1839 - 2046 AD)

Sinofuturism (1839 - 2046 AD)

2016
×
Edit this entry  
21
Jobe'z World

Jobe'z World

2018
×
Edit this entry  
21
Nerve

Nerve

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry  
20
The Inheritance

The Inheritance

2020
×
Edit this entry  
18
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
Edit this entry  
18
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
Edit this entry  
17
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
Edit this entry  
17
Chooch

Chooch

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Joke Thief

The Joke Thief

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Androids Dream

Androids Dream

2014
×
Edit this entry  
15
The General Line

The General Line

1929
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Red Desert

Red Desert

1964
×
Read the review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Edit this entry  
11
Virgin Hunters

Virgin Hunters

1994
×
½
Edit this entry  
11
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
Malice@Doll

Malice@Doll

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
Edit this entry  
08
Ran

Ran

1985
×
Edit this entry  
07
Overdrawn at the Memory Bank

Overdrawn at the Memory Bank

1984
×
Edit this entry  
07
Interface

Interface

1985
×
Edit this entry  
06
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
Edit this entry  
06
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
Fresh Kill

Fresh Kill

1994
×
Edit this entry  
04
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
Edit this entry  
02
The Year of Living Dangerously

The Year of Living Dangerously

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

2014
×
Read the review Edit this entry