cgfitzpatrick has logged 63 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★½
Edit this entry  
30
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★
Edit this entry  
15
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★½
Edit this entry  
15
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Pi

Pi

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Edit this entry  
27
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Superstar

Superstar

1999
×
★★½
Edit this entry  
26
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Edit this entry  
07
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★½
Edit this entry