Sort by

Chase has logged 31 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★
Edit this entry  
30
Field Niggas

Field Niggas

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
The Sniper

The Sniper

1952
×
★★★½
Edit this entry  
29
Antonyms of Beauty

Antonyms of Beauty

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Urban Rashomon

Urban Rashomon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★½
Edit this entry  
25
The Hanging Tree

The Hanging Tree

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Harder They Fall

The Harder They Fall

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The More the Merrier

The More the Merrier

1943
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★
Edit this entry  
22
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Vera Cruz

Vera Cruz

1954
×
★★★½
Edit this entry  
21
Death in the Garden

Death in the Garden

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sergeant York

Sergeant York

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vietnam War

The Vietnam War

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
L'Âge d'Or

L'Âge d'Or

1930
×
★★★
Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Here Comes Mr. Jordan

Here Comes Mr. Jordan

1941
×
★★★
Edit this entry  
06
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Deeds Goes to Town

Mr. Deeds Goes to Town

1936
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Whole Town's Talking

The Whole Town's Talking

1935
×
★★★½
Edit this entry