• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Landscapers

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • A Mouthful of Air

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Absence

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Army of the Dead

  • Ovella

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • The Virtuoso

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Allen v. Farrow

    ½

  • Space Sweepers

    ★★

  • Land

    ★★

  • Below Zero

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

  • The Dig

    ★★★½

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★