Cham has logged 1,042 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ghoulies III: Ghoulies Go to College

Ghoulies III: Ghoulies Go to College

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Burrp!

Burrp!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Puppet Master 5: The Final Chapter

Puppet Master 5: The Final Chapter

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Puppet Master 4

Puppet Master 4

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Possum

Possum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Munsters' Scary Little Christmas

The Munsters' Scary Little Christmas

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House with 100 Eyes

The House with 100 Eyes

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Science Crazed

Science Crazed

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
South Park: Post Covid

South Park: Post Covid

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Antrum

Antrum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Behind The Sightings

Behind The Sightings

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Hayride 2

Hayride 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rest Stop

Rest Stop

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hostile

Hostile

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
Firelight

Firelight

1964
×
Read the review Edit this entry  
20
Teaching Mrs. Tingle

Teaching Mrs. Tingle

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Bone Daddy

Bone Daddy

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tailgate

Tailgate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Critters: Bounty Hunter

Critters: Bounty Hunter

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Bat

The Devil Bat

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Splotsch: Ordnung Muss Sein!

Splotsch: Ordnung Muss Sein!

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coffy

Coffy

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Merry Frolics of Satan

The Merry Frolics of Satan

1906
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Days Here

Last Days Here

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
80 Blocks from Tiffany's

80 Blocks from Tiffany's

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine

I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Debbie Does Damnation

Debbie Does Damnation

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Future War

Future War

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Pumaman

The Pumaman

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Leave This World

Leave This World

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry