Cham has logged 91 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stepfather III

Stepfather III

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
One Year in a Life of Crime

One Year in a Life of Crime

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Daughter of Darkness

Daughter of Darkness

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Story of Menstruation

The Story of Menstruation

1946
×
Read the review Edit this entry  
27
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Invaders from Mars

Invaders from Mars

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bay

The Bay

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ice Sharks

Ice Sharks

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Swirlee

Swirlee

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Digging Up the Marrow

Digging Up the Marrow

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life

Life

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Guns

Guns

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Apple

The Apple

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
End of Days

End of Days

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Samurai

The Samurai

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster Brawl

Monster Brawl

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bone

Bone

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Double Down

Double Down

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
J.R. “Bob” Dobbs and The Church of the SubGenius

J.R. “Bob” Dobbs and The Church of the SubGenius

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Unearthly

The Unearthly

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Appreciating Our Parents

Appreciating Our Parents

1950
×
Read the review Edit this entry