Chance has logged 26 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
One Trick Pony

One Trick Pony

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Higher Love

Higher Love

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
American Dharma

American Dharma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Legend

Legend

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
It

It

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chop Chop

Chop Chop

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flesh and Blood

Flesh and Blood

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Place of No Words

The Place of No Words

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Glass Shield

The Glass Shield

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry