Chandler has logged 407 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tusk

Tusk

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tape

Tape

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Edit this entry  
13
The Hug

The Hug

2018
×
Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★½
Edit this entry  
27
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★★
Edit this entry