katy has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
26
Norma Rae

Norma Rae

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
Edit this entry  
21
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
20
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
Edit this entry  
19
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Spy Next Door

The Spy Next Door

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Bratz Girlz Really Rock

Bratz Girlz Really Rock

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rio

Rio

2011
×
Edit this entry  
13
My Scene Goes Hollywood: The Movie

My Scene Goes Hollywood: The Movie

2005
×
Edit this entry  
13
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsters University

Monsters University

2013
×
Edit this entry  
11
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
Edit this entry  
10
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
Read the review Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Bratz: Fashion Pixiez

Bratz: Fashion Pixiez

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
Read prior review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry