charlene has logged 188 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Tale of Autumn

A Tale of Autumn

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
01
1991

1991

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Edit this entry  
24
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★
Read the review Edit this entry