charlene has logged 15 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry