Charli has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
04
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cashback

Cashback

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
iBoy

iBoy

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
After

After

2019
×
Edit this entry  
29
Agent Cody Banks 2: Destination London

Agent Cody Banks 2: Destination London

2004
×
½
Edit this entry  
25
Agent Cody Banks

Agent Cody Banks

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Note

Death Note

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry