Charli has logged 27 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
29
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
Edit this entry  
20
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Soul

Soul

2020
×
Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
06
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Step Up All In

Step Up All In

2014
×
★★
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry