• Eternals

    ★★

  • The Many Saints of Newark

  • Dune

  • C'mon C'mon

  • Candyman

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Space Jam: A New Legacy

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • Army of the Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Here Before

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Ninjababy

  • Framing Britney Spears

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Holidate

  • Halpate

  • Another Round

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • I May Destroy You

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Milk Teeth

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • The Invisible Man

    ★★

  • Zola

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Little Women

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Black Boy Joy

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Who Killed Malcolm X?

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • You Will Die at Twenty

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Cause

  • Too Old to Die Young

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Good Omens

    ★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Slay the Dragon

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • The Highwaymen

  • Us

    ★★★

  • Stuber

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★