RSS feed for Charlie
  • The Day of Destruction

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • My influences

    ★★★

  • s01e03

    ★★★★½

  • DAU. Nora Mother

    ★★★½

  • Extraction

    ★½

  • Visit

    ★★★

  • France Against the Robots

    ★★★½

  • Bad Advice

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★

  • Undine

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • Forky Asks a Question: What Is Cheese?

    ★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Computer?

    ★★★

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Code 8

    ★★

  • ON-GAKU: Our Sound

    ★★★

  • Wolf's Calling

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • This Is Not a Movie

    ★★★

  • Wasp Network

    ★★★★

  • Ema

    ★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Delphine

    ★★★

  • Sapphire Crystal

    ★★★½

  • Villa Empain

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Playmobil: The Movie

  • Ma

    ★★★½

  • Olla

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • One Day in the Life of Noah Piugattuk

    ★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Drop City

    ★★★★½

  • Nofinofy

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Search for the Saddest Punt in the World

    ★★★★

  • MS Slavic 7

    ★★★½

  • Searching Eva

    ★★

  • A Russian Youth

    ★★★½

  • So Pretty

    ★★★½

  • Fourteen

    ★★★★

  • Olanda

    ★★

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★★½

  • Transnistria

    ★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Mute Fire

    ★★★★

  • Domains

    ★★½

  • Bath House of Whales

    ★★★★

  • Day of the Flying Head #01: Factory

    ★★★½

  • My First Film

    ★★★★★

  • Non-Fiction

    ★★★★

  • CoinCoin and the Extra-Humans

    ★★★★½

  • The Grand Bizarre

    ★★★★

  • Sophia Antipolis

    ★★★★

  • Second Time Around

    ★★★

  • Crystal Swan

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Dead Souls

    ★★★★★

  • Black Mother

    ★★★★½

  • Kinshasa Makambo

    ★★

  • Transit

    ★★★★½

  • Grass

    ★★★★