• The Jesus Music

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • The Misfits

    ★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Voyagers

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Long Weekend

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • Boogie

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • The Marksman

    ★★½

  • Tiger

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★½

  • Come Play

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Water Man

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Final Account

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★½