• Irul

  • Drishyam 2

  • Tom & Jerry

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

  • Tenet

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Adventure Time: Distant Lands

  • The Half of It

    ★★★

  • Mulan

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Minari

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Helen

    ★★★

  • Mrs. Fletcher

  • War

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★½

  • Ramy Youssef: Feelings

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Game Over

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Brené Brown: The Call to Courage

  • Us

    ★★½

  • Stuber

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Burning

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Golmaal Again

  • Coco

    ★★★★

  • Secret Superstar

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Mom

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Baywatch

  • It Comes at Night

  • Bāhubali 2: The Conclusion

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Big Little Lies

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Dangal

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Kahaani 2

    ★★½

  • Dear Zindagi

  • Moana

    ★★★★