Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
Read the review Edit this entry  
08
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
Edit this entry  
03
Irul

Irul

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Minari

Minari

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Starstruck

Starstruck

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Minutemen

Minutemen

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Drishyam 2

Drishyam 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Dil Dhadakne Do

Dil Dhadakne Do

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Easy A

Easy A

2010
×
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
Read the review Edit this entry  
15
17 Again

17 Again

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Baraka

Baraka

1992
×
Read the review Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jaane Tu... Ya Jaane Na

Jaane Tu... Ya Jaane Na

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game Over

Game Over

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry