noz has logged 87 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
Read the review Edit this entry  
09
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jaane Tu... Ya Jaane Na

Jaane Tu... Ya Jaane Na

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Game Over

Game Over

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hunter x Hunter Pilot

Hunter x Hunter Pilot

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ramy Youssef: Feelings

Ramy Youssef: Feelings

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Read the review Edit this entry  
12
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Samurai Champloo

Samurai Champloo

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry