brianna👻 has logged 38 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mangler

The Mangler

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Maniac

Maniac

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Double, Double, Toil and Trouble

Double, Double, Toil and Trouble

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shocker

Shocker

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry