• House of Gucci

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★

  • mother!

  • Lady Bird

  • The Shallows

  • I Believe in Unicorns

    ★★½

  • How I Live Now

    ★★

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Project X

  • Chronicle

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★★★½

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • The Runaways

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • Superbad

  • The Devil Wears Prada

  • Speak

    ★★★★

  • Lost and Delirious

    ★½

  • Lolita

    ★½

  • Inventing the Abbotts

    ★★½

  • That Thing You Do!

    ★★★★

  • Stealing Beauty

    ★★★★

  • Empire Records

    ★★★★