Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shallows

The Shallows

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Lost and Delirious

Lost and Delirious

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lolita

Lolita

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Inventing the Abbotts

Inventing the Abbotts

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stealing Beauty

Stealing Beauty

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
How I Live Now

How I Live Now

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Believe in Unicorns

I Believe in Unicorns

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry