cherryz has logged 187 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Edge of Sanity

Edge of Sanity

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Del Playa

Del Playa

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Retribution

Retribution

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The House of the Laughing Windows

The House of the Laughing Windows

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cry of the Banshee

Cry of the Banshee

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phone

Phone

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blood & Donuts

Blood & Donuts

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vigilante

Vigilante

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boneyard

The Boneyard

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
La tía Alejandra

La tía Alejandra

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scalps

Scalps

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blood Fest

Blood Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cheerleader Camp

Cheerleader Camp

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
King of Thorn

King of Thorn

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Invitation to Hell

Invitation to Hell

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aenigma

Aenigma

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Girls Nite Out

Girls Nite Out

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In a Glass Cage

In a Glass Cage

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead of Night

Dead of Night

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Capture Kill Release

Capture Kill Release

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Sweet Home

Home Sweet Home

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry