Sort by

cherryz has logged 227 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Survive Style 5+

Survive Style 5+

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Snow

Red Snow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Still Together

Still Together

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead & Beautiful

Dead & Beautiful

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saturday Morning Massacre

Saturday Morning Massacre

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Two Orphan Vampires

Two Orphan Vampires

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Come Play

Come Play

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cannibals and Carpet Fitters

Cannibals and Carpet Fitters

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gamera 2: Attack of Legion

Gamera 2: Attack of Legion

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Demon Queen

Demon Queen

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Achoura

Achoura

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kiss of the Tarantula

Kiss of the Tarantula

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
13th Child

13th Child

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shakma

Shakma

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nekrotronic

Nekrotronic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Red Water

Red Water

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freshwater

Freshwater

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Banquet

A Banquet

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Say Its Name

Don't Say Its Name

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
帮我看看

帮我看看

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dick Maas Method

The Dick Maas Method

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cleaver: Rise of the Killer Clown

Cleaver: Rise of the Killer Clown

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Terra Formars

Terra Formars

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lemora: A Child's Tale of the Supernatural

Lemora: A Child's Tale of the Supernatural

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
No Such Thing As Monsters

No Such Thing As Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Strange Case of Dr. Jekyll and Miss Osbourne

The Strange Case of Dr. Jekyll and Miss Osbourne

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guest Room

The Guest Room

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Two Witches

Two Witches

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Poseidon

Hotel Poseidon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
On The Third Day

On The Third Day

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Free Fall

The Free Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry