• Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★

  • Insidious

    ★★★½

  • Easy A

    ★★★★

  • We Are Family

    ★★★½

  • Despicable Me

    ★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★

  • Toy Story 3

    ★★★½

  • Iron Man 2

  • Alice in Wonderland

    ★★★½

  • My Name Is Khan

    ★★★★★

  • Avatar

    ★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • Twilight

  • Ponyo

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda

    ★★★★½

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★½

  • The Boy in the Striped Pyjamas

    ★★★★

  • Iron Man

  • Cloverfield

  • Like Stars on Earth

    ★★★★½

  • I Am Legend

    ★★★★

  • Om Shanti Om

    ★★★★★

  • Bee Movie

    ★★½

  • Chak De! India

    ★★★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★½

  • Shrek the Third

  • Spider-Man 3

  • Blades of Glory

    ★★★

  • Freedom Writers

    ★★★★★

  • 300

  • Casino Royale

  • Night at the Museum

  • Don

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • The Devil Wears Prada

  • Click

  • The Host

    ★★★½

  • Over the Hedge

    ★★★

  • High School Musical

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★½

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★★½

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★★

  • War of the Worlds

    ★★½

  • Mr. & Mrs. Smith

  • Madagascar

    ★★★★

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★★

  • The Polar Express

  • The Notebook

    ★★★★

  • Spider-Man 2

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • 50 First Dates

    ★★★½

  • Bride & Prejudice

    ★★★★

  • Kal Ho Naa Ho

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

  • School of Rock

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Love Actually

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

  • Chicago

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★

  • Bend It Like Beckham

    ★★½