ChewsReviews has logged 183 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Action Point

Action Point

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The War of the Worlds

The War of the Worlds

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sometimes Always Never

Sometimes Always Never

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Life of Death

The Life of Death

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Birdie

Birdie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry