Sort by

YouHadMeAtJell-o has logged 183 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gods Must Be Crazy II

The Gods Must Be Crazy II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pixie

Pixie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Veronica

Veronica

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wash Club

Wash Club

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dust

Dust

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shuttlecock

Shuttlecock

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Edmund the Magnificent

Edmund the Magnificent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry