chiara has logged 10 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry