Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
8 Heads in a Duffel Bag

8 Heads in a Duffel Bag

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Norbit

Norbit

2007
×
★★
Edit this entry  
05
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★½
Edit this entry  
05
Attacking the Devil: Harold Evans and the Last Nazi War Crime

Attacking the Devil: Harold Evans and the Last Nazi War Crime

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
★★½
Edit this entry  
21
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Children of God

Children of God

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Last Shaman

The Last Shaman

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Hop

Hop

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
The Possession

The Possession

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★½
Edit this entry  
08
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Edit this entry