• Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • Mulan

  • The Invisible Man

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Possessor

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • 1917

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • Primal

    ★★★★½

  • The Irishman

  • Hustlers

  • The Platform

  • Sound of Metal

  • The King

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • First Love

    ★★★½

  • Rocketman

  • Promare

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Come to Daddy

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

  • Koko-di Koko-da

  • The Lodge