Sort by

Chico has logged 743 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Abaixo a Gravidade

Abaixo a Gravidade

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
State Funeral

State Funeral

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Blue Flower of Novalis

The Blue Flower of Novalis

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
A Cidade dos Piratas

A Cidade dos Piratas

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Elegy of a Crime

Elegy of a Crime

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Girl

Girl

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
American Factory

American Factory

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Rojo

Rojo

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
School's Out

School's Out

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Santiago, Italia

Santiago, Italia

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
A Family Submerged

A Family Submerged

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
By the Grace of God

By the Grace of God

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Unremember

Unremember

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
On a Magical Night

On a Magical Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
07
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★
Edit this entry  
25
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Retablo

Retablo

2017
×
★★★½
Edit this entry