• Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Guide to the Perfect Family

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★½

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★½

  • Halston

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • My Brother Jordan

    ★★★★½

  • My Very Own Circus

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • 365 Days

    ½

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Airplane Mode

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★½

  • Aladdin

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½