haze 🍊 has logged 26 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
1987

1987

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
1981

1981

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Edit this entry