Sort by

former movie enjoyer has logged 18 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Forest

The Forest

2016
×
★★
Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dope

Dope

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Poker House

The Poker House

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Romance & Cigarettes

Romance & Cigarettes

2005
×
★★
Edit this entry  
08
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Carnage

Carnage

2011
×
★★
Edit this entry  
02
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry