Sort by

former movie enjoyer has logged 16 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Severance

Severance

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
Read the review Edit this entry  
28
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
16
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
15
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
Edit this entry