• Night Teeth

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Intrusion

  • Squid Game

    ★★★★

  • Help

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Clickbait

    ★★★½

  • Aftermath

  • Free Guy

    ★★★

  • Hostage House

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Together

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Timbered

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Echo Boomers

    ★★

  • Smiley Face Killers

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★½

  • Run

    ★½

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Call

    ★½

  • Death of Me

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Guest

    ★½

  • The New Mutants

    ★½

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • A Nice Girl Like You

    ★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The F**k-It List

    ½

  • Desperados

    ★★½

  • Irresistible

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Salisbury Poisonings

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Inheritance

  • Normal People

    ★★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Hour of Lead

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Fantasy Island

    ★★★

  • The Stranger

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Worth

    ★★

  • The Grudge

    ★½

  • Black Christmas

    ★★½