• The King's Man

  • Spider-Man: No Way Home

  • tick, tick...BOOM!

  • Eternals

  • The Tragedy of Macbeth

  • Spencer

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Belfast

  • The French Dispatch

  • The Summit of the Gods

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Gintama: The Very Final

    ★★★★★

  • Puparia

  • Josee, the Tiger and the Fish

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Rising Phoenix

  • Tenet

  • If Anything Happens I Love You

  • The Metamorphosis of Birds

  • The Man Standing Next

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • While at War

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • One Piece: Stampede

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Ma

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Children of the Sea

    ★★½

  • Promare

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Sound! Euphonium the Movie – Our Promise: A Brand New Day

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 In the Realm Beyond Is ____

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.2 First Guardian

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.1 Crime and Punishment

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman