Sort by

chloe🌈 has logged 30 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captive for 18 Years: The Jaycee Lee Story

Captive for 18 Years: The Jaycee Lee Story

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
LOL

LOL

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Louis Theroux: A Place for Paedophiles

Louis Theroux: A Place for Paedophiles

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Visit

The Visit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gifted

Gifted

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry