• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Canvas

  • The Prom

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • 10umentary: Behind the Scenes of StarKid Homecoming

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Hollywood

  • Chris D'Elia: No Pain

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Black Friday

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • StarKid Homecoming

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

  • Frozen II

  • Midway

  • Klaus

    ★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Whitney Cummings: Can I Touch It?

  • Katherine Ryan: Glitter Room

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Kevin Hart: Irresponsible

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Aquaman

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★★

  • Widows

  • A Star Is Born

    ★★★

  • A Simple Favor

  • Roma

    ★★★★½