• Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Deep Sea Monster Raiga vs. Lava Beast Ohga

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★★½

  • BNA

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • The Grudge

    ★★½

  • Helluva Boss

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Uncanny Annie

    ★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★★★

  • Notzilla

    ★★★½

  • Attack of the Giant Teacher

    ★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Culture Shock

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • They Come Knocking

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • All That We Destroy

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★½

  • Alien: Specimen

    ★★★★

  • Alien: Ore

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★½