Chris has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
War Of The God Monsters

War Of The God Monsters

1985
×
★★½
Edit this entry  
02
The Cellar

The Cellar

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Mechanical Violator Hakaider

Mechanical Violator Hakaider

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Edit this entry  
24
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Princess and the Pilot

The Princess and the Pilot

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
09
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sector 7

Sector 7

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Reptilicus

Reptilicus

1961
×
★½
Edit this entry  
23
Pulgasari

Pulgasari

1985
×
★★½
Edit this entry  
22
UHF

UHF

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Voyage Into Space

Voyage Into Space

1970
×
★★½
Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
The Void

The Void

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Ultraman Ginga S the Movie: Showdown! The 10 Ultra Warriors!

Ultraman Ginga S the Movie: Showdown! The 10 Ultra Warriors!

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Day of the Kaiju

Day of the Kaiju

2014
×
★★★★
Edit this entry