• Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★★★

  • Countdown

    ½

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Scare Package

    ★★½

  • The Mortuary Collection

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • In the Tall Grass

    ½

  • VFW

    ★★★½

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★★

  • 3 from Hell

    ½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Synchronic

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Rabid

    ★★★

  • Haunt

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Good Woman Is Hard to Find

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Verotika

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½