• Dolemite

    ★★★

  • Late Night Trains

    ★★★★★

  • Killer Cop

    ★★★★

  • Mirror

    ★★★★★

  • The Killer Must Kill Again

    ★★★★

  • Deep Red

    ★★★★★

  • Trilogy of Terror

    ★★★★

  • The Killer of Dolls

    ★★★★½

  • Eyeball

    ★★★½

  • Autopsy

    ★★★★

  • Night of the Howling Beast

    ★★★

  • Young Frankenstein

    ★★★★★

  • Beyond the Door

    ★★★½

  • Frightmare

    ★★★½

  • Phantom of the Paradise

    ★★★★½

  • Bad Ronald

    ★★

  • Black Christmas

    ★★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★★

  • The Living Dead at Manchester Morgue

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Blood for Dracula

    ★★★★

  • The Centerfold Girls

    ★★★★

  • Blue Eyes of the Broken Doll

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★★½

  • Five Loose Women

    ★★½

  • Chinatown

    ★★½

  • Symptoms

    ★★★★

  • It's Alive

    ★★★

  • The Night Porter

    ★★★★

  • Madhouse

  • Spasmo

    ★★★

  • Blazing Saddles

    ★★★★★

  • Deranged

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • My Name Is Nobody

    ★★★★½

  • Don't Look Now

    ★★★★

  • Lady Snowblood

    ★★★★★

  • The Wicker Man

    ★★★★★

  • Flesh for Frankenstein

    ★★★★½

  • Badlands

    ★★★★★

  • Mean Streets

    ★★★★

  • Bell from Hell

    ★★★★½

  • Pets

    ★★★★½

  • Revolver

    ★★★★½

  • Don't Look in the Basement

    ★★★½

  • Death Smiles on a Murderer

    ★★★★½

  • Sssssss

    ★★★★

  • Vengeance of the Zombies

    ★★★★

  • The Legend of Hell House

  • The Candy Snatchers

    ★★★★

  • The Killing Kind

    ★★★★

  • Daddy's Deadly Darling

    ★★★

  • Attack of the Blind Dead

    ★★★★

  • The Corruption of Chris Miller

    ★★★★½

  • Fantastic Planet

    ★★★★½

  • Lisa and the Devil

  • The Holy Mountain

    ★★★★½

  • Thriller: A Cruel Picture

    ★★★★★

  • The Iron Rose

    ★★

  • Hunchback of the Morgue

    ★★★★

  • The Vault of Horror

  • Torso

  • The Killer Is One of Thirteen

    ★★½

  • Sisters

    ★★★★

  • Death Walks at Midnight

    ★★★★

  • Death Line

    ★★★½

  • Don't Torture a Duckling

    ★★★★★

  • The Last House on the Left

    ★★★★½

  • The Red Queen Kills Seven Times

    ★★★★★

  • Man from Deep River

    ★★★½

  • Murder Mansion

    ★★★★

  • The Case of the Bloody Iris

    ★★★★½