• Slumber Party Massacre

    ★★★

  • Slumber Party Massacre III

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Body Melt

    ★★★

  • Onibaba

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Horror Express

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Absentia

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★