ChrisCarr1 has logged 312 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ali

Ali

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Big Sleep

The Big Sleep

1978
×
★½
Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
David

David

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Serenity

Serenity

2019
×
Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
14
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★
Edit this entry  
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Edit this entry  
10
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★
Edit this entry  
06
Broken City

Broken City

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Citizen Ashe

Citizen Ashe

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
½
Edit this entry