ChrisCarr1 has logged 20 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★½
Edit this entry  
28
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Edit this entry  
27
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Edit this entry  
26
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★½
Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Edit this entry  
11
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
06
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Edit this entry  
05
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★
Edit this entry  
05
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
02
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry