Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
HOUSES

HOUSES

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lavender

Lavender

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zion

Zion

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry