• Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Mary J. Blige's My Life

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • A California Christmas

    ½

  • What We Wanted

  • Midnight at the Magnolia

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Another Round

    ★★

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Enter the Anime

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

  • Missing Link

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • System Crasher

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Christmas Made to Order

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★½

  • The VelociPastor

    ★★★½

  • Venom

    ★★

  • Monstrum

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Meg

    ★★½

  • Possum

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Tremors: A Cold Day in Hell

    ★★½

  • Behind the Curve

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½